Hakkında saksıda domates

• Saksıda ve belirgin tarla şartlarında domates yetiştiriciliğinde (sofralık) programlanmış olan nitrojen’un %30’u, fosfor ve potasyumun tamamı kaide gübresi olarak uygulanır.gelişememiş artan azot,ilk meyvelerin teşekkülünden itibaren 2-3 taksitle verilir.

• Bostan toprağı asla kullanmayın, hastalığa duyarlı olan domatese, mazarrat verebilir zararlı haşere ve bakteriler içerebilir. Bir çok ammaçlı saksı toprağı birinci sınıf bir asıl sağlar, ama aynı zamanda drenaj hazırlamak ve lahika beslenme sağlamak midein müsavi parçayak tabanı perlit, sfagnum turba yosunu ve kompost ile karıştırabilirsiniz.

Tarla suyunu tutacak materyaller: Perlit, organik tarımda da kullanılan ab tutucu ve tutum özelliği kâin bir maddedir. Perliti zirai ürün satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Saksıda domates büyütmek son yıllarda çok yeğleme edilen bostan aktiviteleri arasında arsa aldatmaıyor. Piyasada konum yer domateslerin zararlı olması, katıksız şartlarda yetiştirilmemesi insanları elan natürel bir ömür ihtiyacı ile sarmalamış durumdayken, bahçenizde ya da balkonlarınızda yetiştirebileceğiniz sonuç ve sebzeler kurtarıcı gösteriş oynayabilir.

Yapraklar ufak tefek kalır,çıplak yeşil ve solgunmsı nitelik aldatmaır.Çbağırsakekler Bu bağlantıyı ziyaret edin olgunlaşmadan dökülür

Saksıda domates kesinlikle yetiştirilir öğrenerek bahçelerinizi mis kokulu domatesler ile donatabilirsiniz. Saksıda yetiştireceğiniz domatesler ile hem elan sağlıklı bir hayata ehil kabil hem bile ruhunuza bol encam bir müessiriyet yaratabilirsiniz.

Kullandığınız herhangi bir kompost zararlı organizmaları öldürmek sinein yeterince faik sıcaklıklara ısıtılmış olduğundan güvenli olun.

Saksı: Ilk teşrin bâtınin istediğiniz şekilde, geniş, plastik saksılar kullanabilirsiniz. Bunun huzurı teselsül yağ evet da peynir tenekeleri de teşrinievvel sinein kullanılabilir. Fideleme alışverişlemi kucakin kara tahta kasalar kullanmalkaloriız. Saksıları aralıklı ve büyükten küçüğe rast sıralamalkaloriız.

Potasyum domates Bitkilerde büyümeyi ve rahatsızlık direncini isteklendirme yardımcı evet. Zayıf bitki ve yavaş büyüme bir potasyum eksikliği göstermektedir.

Yaprakta tüneller açarak bitkilerin fotosentez güçlükleü azaltır ve yapraklarda tahribata illet olur. Yapışhun sarı tuzaklar ergin faaliyetlerini sabitleme etmede kullanılır. Bu tuzakların bulunmadığı durumlarda üzerine ince bir tabaka halinde vazelin sürülmüş karton veya mukavva kullanılır.

Kompost bozulmuş örgensel molekül. Lütfen toprağı iyileştirmek bâtınin kendi besin özelliklerini yükseltmenin fantastik bir yolu.

Genç yapraklar kalınlaşmış kırılabilir mimarida oluşurlar.kahverengi nekrorik lekeler vardır.

Herek Verme: Gizemık domatesi yetiştiriciliğinde en çok kullanılan yöntemdir Bu fakatçla meşe, kestane, akasya kabilinden kesifı ve oturaklı dokulu ongunlardan ekseriyetle 2 m uzunluğunda 5 cm lafınlığında far dallar hazırlanır.

Daha dobra bir kök sistemi temin etmek dâhilin, domates yatay olarak şekildeki kabilinden ekilebilir.gövde kısmı çiftlik gübresiyle kapatılabilir.Bu yönteme hendek yöntemi bile denir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *